Druk książek

W naszej pracowni wykonujemy zlecenia polegające na wydaniu małej serii książek w oprawie introligatorskiej. Podczas takich prac wykorzystujemy nasze pokoleniowe doświadczenie w rzemiośle, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie oraz z wielką starannością. Wykonujemy książki w oprawie miękkiej oraz twardej, z materiałów wysokiej jakości. Książki mogą mieć dowolny rozmiar i liczbę stron. Oferujemy także pomoc przy wyborze odpowiedniego papieru oraz techniki, w której zostanie wykonana oprawa.

Produkty naszego wydawnictwa:

Od projektu do wydania książek – druk w introligatorni

Podczas realizacji zamówienia zapewniamy pełne wsparcie – począwszy od projektu, poprzez druk, aż po oprawę wydawnictw. Zadbamy o to, by każda książka, która wychodzi z naszej pracowni, była wykonana z zachowaniem tradycyjnych technik introligatorskich. Zależy nam na tym, by książki – zaczynając od grzbietu, idąc poprzez wszystkie strony i karty, a na okładce kończąc – prezentowały się estetycznie. Dlatego już podczas projektowania służymy pomocą grafika. W przypadku każdej publikacji trzeba zadbać nie tylko o aspekty techniczne, ale także wizualne. Okładka powinna w jakimś stopniu nawiązywać do zawartości książki. Mogą znaleźć się na niej jakieś grafiki czy symbole, które kojarzą się z treścią. Okładka może być w całości zadrukowana. Wykonujemy także tłoczenia oraz oprawy w skórę czy oprawy w płótno.

Oprawa i druk książek

Dalej pomagamy także przy wyborze oprawy. Książki w oprawie miękkiej z reguły prezentują się mniej okazale niż w oprawie twardej, która także bardziej chroni zawartość książki. Miękka oprawa jest zwykle mniej trwała – dotyczy to zwłaszcza grzbietu. Wybór ten zależy jednak od stylu, w jakim chcą Państwo utrzymać książki. Wykonując oprawę kierujemy się także objętością książki, zwracamy uwagę na liczbę stron czy grubość papieru. Wkłady zazwyczaj szyjemy ręcznie i raczej odradzamy wybór oprawy klejonej, która jest zdecydowanie mniej trwała i elegancka. O oprawie książek możecie także przeczytać w zakładce oprawa książek, w której poznacie nasze oprawy artystyczne i już nie pomyślicie nawet o wyborze oprawy klejonej.

Wybór materiałów – czyli jaki papier?

W naszej pracowni posiadamy bardzo duży wybór materiałów pokryciowych i papierów do druku. Dzięki nim mamy możliwość stworzyć niepowtarzalny wyrób, czyli książkę, której nie posiada nikt inny. Taka książka nie powstanie w każdej drukarni, w której produkcja książek odbywa się masowo. Papier, który wybierzecie do druku, może różnić się gramaturą i fakturą, dlatego starannie należy go dobrać do danej publikacji. Wszystko to zależy od tego, jaką zawartość ma książka – czy ma posiadać wiele ilustracji, zdjęć, a może strony mają być skąpo zadrukowane. Druk ilustracji i zdjęć może różnie wyglądać na innym papierze, dlatego na to także należy zwrócić uwagę. Dzięki naszemu doświadczeniu w druku książek możemy pomóc w wyborze odpowiedniego papieru, czego nie zapewnia każda drukarnia.

Introligatornia czy drukarnia?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w naszej introligatorni wydajemy małe serie książek w oprawie introligatorskiej. Nie zajmujemy się masowym drukiem książek. Jednak dzięki temu oferujemy indywidualne podejście do każdego zamówienia, a doświadczenie introligatorskie pozwala nam tworzyć niepowtarzalne realizacje. Druk książek wykonujemy u nas – na dobrym papierze, co zapewnia doskonałą jakość druku. Dzięki temu, że wydajemy małe serie, każdą książkę traktujemy indywidualnie, z dbałością o każdy detal oprawy oraz staranny druk. Nie każda drukarnia może zapewnić takie podejście do realizacji, jednakże nasze doświadczenie introligatorskie jest tutaj niezwykle pomocne. Zawsze skupiamy się nawet na najmniejszych szczegółach.

Druk książek i wydawnictwo

Książki są u nas oprawiane według tradycyjnych technik introligatorskich. Wkłady szyjemy ręcznie, co jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wybór oprawy klejonej. Okładkę wykonujemy według indywidualnych projektów. Możliwy jest całościowy zadruk okładki, tłoczenia czy oprawa w skórę i w płótno. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, dlatego też wycena zależy od wielu aspektów – między innymi od tego, jaki wykorzystamy papier, co znajdzie się na zadruku okładki czy od liczby stron danej publikacji. Na każdym etapie realizacji zamówienia służymy profesjonalną poradą oraz pomocą w wyborze materiałów czy innych elementów wydawnictwa. Jeśli są Państwo zainteresowani, to zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących druku książek oraz wykonywanych przez nas opraw.

Poniżej znajdziecie przykłady produktów naszego wydawnictwa. Są to książki wykonane w różnych technikach introligatorskich z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów – papieru, płótna czy skóry. Zobaczyć można też sposób zszywania wkładek oraz przykłady tłoczeń i druków na okładkach oraz grzbietach. Z największą przyjemnością zajmiemy się także wydaniem Państwa publikacji i postaramy się jak najwierniej wypełnić Państwa wizję!

Może Ciebie także zainteresować: renowacja książek, oprawa książek, notesy firmowe, księga pamiątkowa, album introligatorski, opakowania na zamówienie, oprawa dokumentów, kalendarze na zamówienie, gadżety reklamowe dla firm, oprawa prac dyplomowych

Kliknij enter aby wyszukać lub ESC aby wyjść.