Oprawa książek

Introligatorstwo jest w naszej rodzinie tradycją przekazywaną z rąk do rąk. Przez prawie sto lat istnienia firmy, w naszym rodzie było wielu świetnych introligatorów. Założyciel firmy Bronisław Lewandowski, jego synowie: Tadeusz, Henryk i Janusz – wszyscy byli fantastycznymi fachowcami. W sercu każdego z nich był obecny artyzm, wymagany przy tworzeniu opraw artystycznych. Stworzyli oni wiele świetnych okładek, często nagradzanych na różnego rodzaju konkursach.

Dzisiaj oprawy artystyczne wykonujemy w naszej firmie w dwuosobowym składzie: Grzegorz Lewandowski – wnuk założyciela oraz Mateusz Lewandowski – prawnuk założyciela, pozostała część zespołu wykonuje mniej wymagające oprawy, bądź przygotowanie do pewnego etapu procesu. Posiadamy szeroką wiedzę na temat historii książki, technik introligatorskich, typografii, projektowania i obecnych trendów w sztuce introligatorskiej. Dzięki rodzinnej tradycji możemy dziś tworzyć niepowtarzalne realizacje. Projektowanie okładek, oprawianie książek, tłoczenie i inne usługi, jakie oferujemy, są naszą największą pasją, dlatego Introligatornia Lewandowski traktuje to z wielkim oddaniem.

Nasza introligatornia opiera swoje prace na dwóch nurtach w introligatorstwie. Pierwszym jest klasycyzm i akademizm. Tworzymy oprawy historyzujące, zgodne stylistycznie z datą wydania oprawianej książki. Taka oprawa książek nawiązuje do czasów jej wydania i współgra z ówczesną stylistyką oraz z wykonaniem oryginalnej oprawy. Wykonujemy realizację w półskórki i pełne skóry wraz z tłoczeniami. W naszych oprawach można znaleźć odwołania do XIX- i XX-wiecznych opraw introligatorskich. Korzystamy z najwyższej jakości skór oraz papierów marmurkowych, dbając o spójność stylistyczną oprawy. Nasza introligatornia oferuje także wykonanie projektu okładki, który sprawi, że oprawa książki będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Możemy dodać także tłoczenie – dzięki temu okładka będzie bardziej oryginalna.

Wykonujemy również oprawy współczesne, ponieważ preferencje zmieniają się wraz z nowymi trendami w sztuce introligatorskiej. Nie boimy się odważnych rozwiązań, zawsze stawiając na jakość projektu oraz wykonania. Oprawa którą wykonujemy, może dotyczyć jakiejkolwiek książki, którą posiadacie w swoim księgozbiorze.

Nasze inspiracje są dość szerokie i nie możemy ich zamknąć w sztywnych ramach. Jednak jest to na pewno sztuka ilustracyjna książek, a ulubioną formą wyrażania są dla nas intarsje oraz tłoczenia. Staramy się tchnąć w introligatorstwo powiew świeżości i trochę innego spojrzenia na oprawę, dlatego nasze realizacje i produkty są niepowtarzalne.

Nasza introligatornia oferuje usługi, w ramach których powstaje wyjątkowa oprawa książek. Do naszej pracowni przyjmiemy wszystkie ważne dla Was książki i gwarantujemy ich profesjonalne składowanie. Wykonujemy oprawę książek w wielu tradycyjnych i nowoczesnych technikach introligatorskich. Dlatego w ramach naszych realizacji oferujemy pomoc w tworzeniu okładki książki. Mogą to być przeróżne pomysły graficzne, które sprawią, że forma końcowa będzie jeszcze piękniejsza.

Spod naszej ręki wychodzi nie tylko oprawa potężnych pamiątkowych czy zabytkowych woluminów – może to być także pojedyncza książeczka w miękkiej oprawie. Wszystkie książki zasługują na to, by ich oprawa była niepowtarzalna i zasługują na równe traktowanie. Dlatego nasza oferta jest idealna dla zapalonych czytelników, którzy pragną, by ich oprawa była dobra jakościowo, a książki przetrwały w bardzo dobrym stanie przez lata.

Profesjonalna artystyczna oprawa książki cechuje się tym, iż jest to w stu procentach oryginalna, nie znajdziemy takiej drugiej. Może być ona spójna z treścią książki, czasami wydania czy technikami ówcześnie stosowanymi. Bardzo często okładka nawiązuje do motywów czy symboli, które pojawiają się w treściach, ale także do epoki ich powstania lub epoki, o której opowiada. Ważnym elementem są także tłoczenia, które pojawiają się na okładce. Mogą wykorzystywać one różne czcionki czy elementy graficzne.

Pozycje, które trafiają do naszej pracowni, traktujemy z dużą ostrożnością i dbałością o każdy ich detal. Zdajemy sobie sprawę, że bardzo często są bezcennymi pamiątkami, mają ogromną wartość sentymentalną i są przechowywane w Waszych rodzinach od pokoleń. W przypadku takich egzemplarzy najbardziej wskazana jest troska o ich oprawę, a także jeśli tego wymagają proces renowacji, by przetrwały kolejne, dane im lata. Nowa kładka wcale nie musi odbiegać od oprawy oryginalnej, może ona do niej bezpośrednio nawiązywać lub może być nawet próbą jej odwzorowania. Dodamy także, że tworzenie nowej oprawy od podstaw nie jest konieczne w przypadku każdej książki, zwykle staramy się odzyskać z oryginału możliwie jak najwięcej.

Usługi, które oferujemy, mają na celu tchnięcie nowego ducha w Wasze najcenniejsze książki. Chcemy zadbać o ich oprawę i zagwarantować, użytek kolejnym pokoleniom. Przyniesione oprawy wykonujemy w ścisłym kontakcie z Wami, dlatego możecie uczestniczyć w tym procesie między innymi podczas wybierania materiałów czy przy tworzeniu projektu okładki. Zawsze uwzględniamy Waszą wizję i staramy się ją jak najlepiej oddać, by nowa oprawa książki cieszyła oko i ducha.

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i doradzić w wyborze materiałów oraz sposobu wykonania, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu introligatorskim. Zapewniamy najwyższą jakość wykonania, dbałość o szczegóły i każdorazowo indywidualne podejście.

Nasze oprawy książek:
Gallery not found.

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i doradzić w wyborze materiałów oraz sposobu wykonania bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu introligatorskim. Zapewniamy, że każda oprawa, która powstaje w naszej introligatorni wykonywana jest z dbałością o nawet najmniejsze detale.

Sprawdź również: renowacja książek, notesy reklamowe, oprawa dokumentów

Kliknij enter aby wyszukać lub ESC aby wyjść.