Renowacja książek

Przez ponad 100 lat działalności naszej firmy zdobyliśmy zaufanie kolekcjonerów książek, bibliofilów i bibliotek, ratując wiele starych i cennych publikacji spisanych niejednokrotnie na straty – z zapytaniem „czy da rade cos z tym zrobić?”.
Renowacja książek i przywracanie im świetności jest naszą praca, po części też obowiązkiem, dlatego w każdą naszą realizację wkładamy serce i doświadczenie.

Naszymi pacjentami są kilkusetletnie woluminy, jak i bezcenne – ze względu na ładunek emocjonalny – książki, odziedziczone po dziadkach czy rodzicach, bądź bajki z naszego dzieciństwa. Do naprawy trafia też wiele wydawnictw z XXw i nie rzadko współczesnych. Ich oprawa i okładki to wspaniałe pamiątki, ale też niemalże zabytki, dlatego każda naprawa to dla nas kolejne wyzwanie.

Bez względu na wiek pozycji, staramy się z takim samym zaangażowaniem ratować każdą kartę i każdy fragment oryginalnej oprawy. Renowacja to doskonałe rozwiązanie na ratowanie okładki książki, jak i zawierającego się w niej druku. Każda oprawa ma swoją historię i podczas każdej renowacji chcemy tę historię zachować i sprawić, że poznają ją kolejne pokolenia.

Nasz zespół składa się z doświadczonych introligatorów, grafików oraz konserwatorów papieru, dlatego możemy zapewnić kompleksową ofertę i naprawę książek w najwyższym standardzie niezależnie od tego, w jakim stanie jest oprawa.

Oferujemy bezpłatną ekspertyzę stanu książki i wycenę naprawy. Cena renowacji może się różnić w zależności od zakresu naszej pracy, dlatego tak ważny jest doglądnięcie oprawy fizycznie, byśmy wyjaśnili, co zawiera cena danej realizacji i co wchodzi w skład renowacji.

Termin naprawy książek jest ustalany indywidualnie i zależy od rozległości prac, które musimy podjąć przy danej pozycji. Dla prostszych prac termin to około dwa tygodnie. Jeśli naprawa wymagają ekspertyz mikrobiologicznych i prac konserwatorskich, termin ten jest stosownie dłuższy.

Oprawy biblioteczne

Posiadamy duże doświadczenie w zakresie opraw bibliotecznych, współpracując m.in. z Biblioteką Raczyńskich w Poznaniu przy konserwacji i oprawie XVIII- i XIX-wiecznych pozycji. Dzięki temu każda oprawa, która wychodzi z naszej pracowni, jest wykonana z największą precyzją i nawiązaniem do epoki z której pochodzi.

Współpracujemy również z wieloma indywidualnymi klientami i ich zbiorami. Posiadamy wyszkolony zespół oraz park maszynowy pozwalający na pełną rewitalizację i re-oprawę książek.

Może Ciebie jescze zainteresować: księga pamiątkowa, druk książek, notesy reklamowe

Kliknij enter aby wyszukać lub ESC aby wyjść.