Renowacja książek

Renowacja książek – czyli jak tchnąć drugie życie w nasz ulubiony tytuł

Z pewnością na półkach wielu z Was znajdują się bezcenne książki, których stronice wertowane były już setki razy. Nierzadko są to rodzinne pamiątki, białe kruki czy pozycje, których wartość sentymentalna jest dla Was ogromna. Niestety książki mają to do siebie, że są podatne na uszkodzenia i zwykle nikt nie myśli o ich naprawie, bo przecież można kupić nową, prawda?

Ale jak pozbyć się książki po dziadku? Jak pożegnać się z ulubioną książką z dzieciństwa? Wcale nie ma takiej konieczności! Idealnym rozwiązaniem jest tutaj renowacja książek, czyli nic innego jak ich naprawa i podarowanie im drugiego życia! Zobaczcie sami!

Naprawa książek – jakie uszkodzenia klasyfikują się do renowacji?

Tak naprawdę do renowacji można oddać każdą książkę, nawet taką, która kolokwialnie „sypie się nam w rękach”. Każda z takich książek ma swoją historię i oczywiście tę historię warto zachować podczas naprawy uszkodzenia.

Bo w końcu renowacja książek to nie jest ich tworzenie od nowa! Profesjonalni introligatorzy z wielkim szacunkiem podchodzą do każdego fragmentu oryginalnej oprawy i starają się tchnąć nowego ducha w wiekową już książkę.

Renowacja książek – na co zwracać uwagę?

Kiedy decydujecie się na oddanie książki do renowacji, to najpierw dowiedzcie się, jak przebiega naprawa w danej introligatorni.

W naszej pracowni zespół składa się z doświadczonych introligatorów, grafików oraz konserwatorów papieru, zapewnia to więc kompleksową naprawę danego tomu, co jest bardzo korzystne, gdyż nie musicie konsultować jednej książki z wieloma specjalistami.

Warto też, by pracownia przed podjęciem prac wykonała ekspertyzę stanu książki i wycenę naprawy. Ceny takich renowacji mogą się wahać, w zależności od stanu danego egzemplarza.

Oprawy biblioteczne – do jakich książek są przeznaczone?

Tworzenie opraw bibliotecznych to także jeden z typów renowacji książek. Najczęściej wykonuje się je (jak łatwo się domyślić) dla bibliotek, by przedłużyć żywotność często wypożyczanych tomów. Taka oprawa jest nie tylko estetyczna, ale także bardzo praktyczna!

Odnowiona książka jako prezent

Bardzo często książki, które mają dużą wartość sentymentalną, chcemy przekazać kolejnym pokoleniom. W takiej sytuacji warto zadbać o to, by przedłużyć ich żywotność, ale nadal zachować ich oryginalną historię.

Taka naprawiona książka z odnowioną oprawą to niepowtarzalny prezent, którym obdarować można swoje dzieci czy wnuki, na przykład na osiemnaste urodziny.

Oprawy artystyczne, czyli nowoczesny twist

Decydując się na renowację książki, można pokusić się także o zupełnie nową oprawę lub poeksperymentować z tą starą. Warto pomyśleć o zmianie kolorystyki czy dodaniu efektownych tłoczeń lub nawet motta czy dedykacji. Taka nowa oprawa z pewnością będzie niepowtarzalna, dlatego będziecie jedynymi posiadaczami takiego oryginalnego tomu!

Drugie życie starych książek

Jeśli więc nadal myślisz, że rozpadające książki możesz tylko skleić taśmą i najlepiej nie ruszać z półki, to koniecznie przyjrzyj się kilku wykonanym przez nas oprawom i odnowionym przez nas książkom.

Zobaczysz wtedy, że w każdą książkę można tchnąć nowego ducha i sprawić, że będzie cieszyła ona kolejne pokolenia jeszcze przez wiele lat. Może skusi Cię naprawa swojej ulubionej książki?

Może Ciebie także zainteresować: oprawa książek, druk książek, notesy firmowe, księga pamiątkowa, album introligatorski, opakowania na zamówienie, oprawa dokumentów, kalendarze na zamówienie, gadżety reklamowe dla firm, oprawa prac dyplomowych

Kliknij enter aby wyszukać lub ESC aby wyjść.