Karty MENU

Dziś chciałym napisać o trochę innym odłamie działalności naszej pracowni, zwracając się szczególnie do restauratorów.

 

Trafia do mnie coraz więcej klientów prosząc o wykonanie niezwykłych kart menu, czegoś czego nie ma konkurencja, czegoś co będzie stanowiło o image’u restauracji, nie zaś było przykrym dodatkiem. Na szczęście kończy się era zalaminowanych kart, związanych sznurkiem, a właściciele, czy klienci coraz częściej zwracają uwagę na jakoś oferowanego wyrobu.

 

Przez długi czas argumentem, któzy przytaczali restauratorzy było szybkie brudzenie się kart i ich nietrwałość, dlatego stawiali na laminowanie i niską cene, kosztem wyglądu. Na szczęście czasy kiepskich materiałów pokryciowych już dawno minęły. Przedstawione przeze mnie na poniższych zdjęciach realizacje dla poznańskiej restauracji „Babette” wykonane są w akrylowane płótno Mondial Metallic, umożliwiające czyszczenie nawet wilgotną szmatką.

 

 

Wyklejka również jest zrobiona z tego samego materiału. Zamaskowane mosiężne śruby umożliwają, szybką wymianę wkładu, a nie rzucają się zupełnie w oczy.

 

 

 

 

Oczywiście na życzenie klienta jesteśmy w stanie wykonać całą kartę menu od A do Z. Projekt graficzny, druk, nie stanowi dla nas żadnego problemu.

 

 

Uzupełnieniem kart menu, są płatniki kelnerskie, karty win, czy nawet zapałki z logiem waszej restauracji.

Wybór materiałów w naszej firmie jest naprawdę spory i nie ogranicza się tylko do wyboru płócien. Niektórzy klienci wybierają najbardziej ekskluzywny materiał pokryciowy jakim jest skóra. Tu na przykładzie płatnika kelnerskiego wykonanego dla restauracji w hotelu „Blow up hall 5050″

Ten wpis umieszczono w kategorii Z życia pracowni. Możesz dodać go do zakładek permalink. Dodawanie odpowiedzi Trackback do tego wpisu zostało zablokowane, ale możesz dodać komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

31 415 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • Translate

  EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
 • Grzegorz Lewandowski

  Grzegorz Lewandowski

  Kiedy wiele, wiele lat temu zaczynałem swoją przygodę z introligatorstwem nie miałem innego wyjścia...

  Bo jakie można mieć wyjście gdy ma się dziadka introligatora, ojca introligatora, a dwójka braci ojca to, jak łatwo się domyśleć, też introligatorzy.

  Wszyscy Oni to wybitni przedstawiciele tego zawodu. Tworzyli legendę Introligatorni B. Lewandowski powstałej w 1921 roku. Dwadzieścia lat temu moje introligatorstwo było obowiązkiem podporządkowania się rodzinnej tradycji. Potem nastąpiły lata nauki sztuki introligatorskiej i równie ważnej umiejętności prowadzenia firmy od najlepszych z możliwych mistrzów, no bo nie ma to jak rodzina!

  Lata szukania własnej drogi w tym zawodzie, lata pokory, euforii i zniechęcenia. Jednym słowem lata rodzenia się prawdziwego uczucia do własnego zawodu. Jestem szczęśliwym człowiekiem, gdyż dane mi jest robić to co naprawdę lubię. z miłości do książek i sztuki introligatorskiej powstała moja prawdziwa duma, Art Book Studio, pracownia z książkowym sercem w logo...

 • Ostatnio dodane

 • Kategorie

 • Archiwa